Projektový den Světadíly

Na začátku února jsem se vydali opět se žáky na cestu kolem světa a procestovali celou zeměkouli. Navštívili jsme sedm světadílů a zjistili, čím je který světadíl zajímavý a různorodý. Žáci se také seznámili se známými stavbami v Evropě, zahráli si pexeso s obrázky obyvatelů jednotlivých kontinentů, pomáhali faraonovi najít pyramidu, rozlišovali klokany a tučňáky a vytvářeli své plakátky s různými zajímavostmi. Nakonec jsme zhlédli vzdělávací videa z ČT Edu, např. „Proč v České republice není poušť“ nebo „Co jedí tučňáci?“.

Samy děti tvrdily, že se jim dopoledne velice líbilo a naučily se spoustu nových věcí. Takže určitě projektové dny ještě do konce školního roku zrealizujeme na jiná témata.

Mgr. Radmila Sulková

Další aktuality na webu...