Projektový den Svatý Václav

Ve čtvrtek 29.9.2022 proběhl ve třídě IX.B projekt o sv. Václavu. Žáci si připomněli tuto významnou osobnost českých dějin, vypracovali referát o svatém Václavu a pokusili se namalovat jeho portrét. Poté jsme společně navštívili kostel sv. Václava v Ostravě, kde jsme absolvovali komentovanou prohlídku s paní průvodkyní. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o jeho historii i blízkém okolí. Následně jsme si prohlédli pozůstatky městských hradeb v budově občanského sdružení Telepace. Toto sdružení pořádá mimo jiné i akce zaměřené na výchovu a vzdělávání mládeže. Poslední zastávkou projektového dne byla návštěva sídla Ostravsko opavského biskupství, kde se nám věnoval pan biskup Martin osobně. Žáci se dozvěděli, čím se biskupství zabývá, prohlédli si společenský sál a místní kapli a všichni jsme byli potěšeni drobnými dárky, které pro nás přichystali. Fotografie z této akce naleznete ve fotogalerii budova Trnkovecká.

Další aktuality na webu...