Projektový den J.A. Komenský ve IV.A a V.A

Ve středu 16.3.2022 jsme měli opět projektový den k 350. výročí narození Jana Amose Komenského. Nejprve nás navštívily knihovnice z místní knihovny v Ostravě – Radvanicích, které přinesly mnoho knih na ukázku a taky nám o Komenském řekly mnoho zajímavého a na závěr besedy jsme si vyplňovali kvíz.

Následující hodinu jsme se dívali na projekci žáka VIII.A Ondry Skupníka, který měl připravený přehled života a díla J. A. KomenskéhoText k jeho práci nám četly žákyně VIII.A Miriam Bundilová a Aneta Lörinczová. Vše jsme si pečlivě zapisovali do svých sešitů, které jsme si pořídili právě na tyto projektové dny. Poslední hodinu nám p. učitelka dala na výběr portréty Jana Amose Komenského na vybarvení různou technikou, mohli jsme si vybrat mezi pastelkami, suchými pastely nebo vodovými barvami. Den se nám vydařil a my se těšíííííme na další. Fotografie naleznete ve fotogalerii.

Další aktuality na webu...