Akt. Vrchlického Hlavní aktuality

Učíme se na zahradě

V srpnu jsme dokončili projekt Učíme se na zahradě, který je financován ze státního fondu životního prostředí ČR a školou v celkové výši 588.189,35 Kč. Předmětem projektu byla úprava stávající zahrady základní školy na zahradu s prvky přírodní zahrady. Zahrada bude poskytovat žákům praktickou i teoretickou výuku v oblasti EVVO. Realizátorem projektu byly Ostravské městské lesy a zeleň s.r.o. S výsadbou aromatických a léčivých rostlin na bylinkové spirále nám  pomáhali také členové zahrádkářského spolku. Součástí zahrady je také alpínova skalka, geologická expozice, lesní dendrofón a expozice dřeva, škola stopování – lesní zvěř a jako zázemí zde máme přístřešek s tabulí a ohniště. Zahradu budeme využívat k výuce, k častějšímu pobytu v přírodě, který prospívá zdravému životnímu stylu a k rozvoji dovednosti žáků.

Hlavní aktuality

Slavnostní přivítání prvňáčků

Ve středu 1. září se uskutečnilo přivítání prvňáčků. Kluci a holky přicházeli ráno se svými rodiči do naší školy se zvědavostí, natěšením, možná i s obavami z něčeho nového a neznámého. Ve třídách je přivítal pan starosta, paní místostarostka, paní ředitelka, paní zástupkyně ředitele a paní třídní učitelka, slavnostně jim předali pamětní listy, dárečky a kytičky. Na závěr jim popřáli úspěšný školní rok, plný nových znalostí, dovedností a zážitků.

Fotky z I.A zde.

Fotky z I.B zde.

Fotky z I.C zde.

Akt. Bartovická

Slavnostní otevření hřiště

Multifunkční hřiště základní školy na p. č. 1346, k. ú. Bartovice, realizováno firmou Kultan s. r. o., bylo slavnostně otevřeno za účasti starosty městského obvodu, místostarostky městského obvodu, ředitelky školy, realizátora stavby, stavebního dozoru, zástupce projektanta a pedagogických pracovníku školy.  Nové multifunkční hřiště bude určeno žákům školy, místním organizacím, sportovním klubům a široké veřejnosti. Hřiště s voděpropustným sportovním EPDM povrchem je určeno pro provozování tenisu, street basketbalu, volejbalu a malého fotbalu. Věříme, že tato stavba zkvalitní podmínky pro sportovní aktivity v této oblasti.