1. V září se uskutečnila obvodní veselice, na kterou děti ze ŠD každoročně připravují pásmo písní a tanců. Děti z družiny zde vzorně reprezentovaly celou školu.

2. V říjnu ŠD zajistila výzdobu a přípravu soutěžních disciplín na oblíbenou celoškolní akci Uspávání broučků.

3.  V předvánočním týdnu si děti 1. oddělení ŠD připravují pro své rodiče a prarodiče Vánoční besídku v tělocvičně. Básničky, koledy i tance jistě přispívají k pohodě v předvánočním shonu.

4.  V lednu vyrábějí všechny děti výrobky na Zápis do 1.tříd.

5.  Děti z 1.oddělení ve školní družině každý rok vymýšlejí nové pohádky, písničky a tanečky, kterými překvapí maminky na besídkách i ostravskou veřejnost na přehlídce činnosti ŠD Matička. V předešlých letech představily pohádku Madagaskar, Šmoulové, Noc na Karlštejně a další. V roce 2012 napsaly texty a také spoustu vlastních scének. Podle známé pohádky Dívka na koštěti. S pohádkou pak děti vystupují na kacích školy: DOREMI, VRCHLIČÁCKÝ LABYRINT atd.

Matička 10

6. Květen je věnován maminkám a dětí z 1. oddělení ŠD si připraví besídku k Svátku matek.

7. Každoročně proběhne Noc v družině. Nejprve vpodvečer sportujeme na hřišti, pak trocha legrace a stezka odvahy po nočních chodbách školy a potom šup do spacáku.

Noc v družině 1Noc v družině 2