03. 05. 2013 Čarodějnice se slétly na Trnkovci

Čury mury žádné chmury, čury mury kuří švec, slet čarodějnic - Trnkovec!

V pátek 3. 5. 2013 se na trnkoveckou základní školu slétly čarodějnice a čarodějové. Podle zvyklostí svých krajů byly ke spatření v rozmanitých kloboucích, úborech i účesech. Nejprve usedly do školních lavic a usilovaly o získání  vědomostí, posléze divoce tančily, účastnily se her a soutěží. Občerstvovaly se čarodějnými hlodavci, hmyzem a muffiny.

Mnoho čarodějnic a čarodějů bylo oceněno v celoškolní soutěži za výtvarné skupinové a individuální výtvory i tvorbu literární. Vítězům gratulujeme, všem účastníkům děkujeme!

Čarodějnice 2013Čarodějnice 2013 2

 15. 05. 2013 Den otevřených dveří

Den otevřených dveří na Trnkovecké škole dne 15.5.2013 přilákal obyvatele Radvanic a mnohé pamětníky školy. Bývalí žáci vzpomínali na svá školní léta a vyzkoušeli si i "novinky", které jsou ve škole dnes.

Den otevřených dveří 1Den otevřených dveří 4W

  05. - 13. 05. 2013 Naši žáci v Berlíně

Tři naši žáci s doprovodem se účastnili mezinárodní mládežnické výměny pro 36 mladých Romů a ne-Romů z 6 evropských zemí (Maďarsko, Bulharsko, Španělsko, Česká republika, Slovensko, Německo). Celý program čtyř workshopů (uměleckého, divadelního, hudebního, tanečního) směřoval k nacvičení programu na romský festival Herdelezi. Naše skupinka také měla možnost si prohlédnout Berlín i účastnit se různých her na vzájemné poznávání účastníků i zemí, ze kterých pocházeli. A co všichni procvičovali nejvíce? No přece angličtinu. :-)

 Naši žáci v BerlíněWNaši žáci v Berlíně2W

 11. 06. 2013 Chemie na Slezskoostravském hradě

V červnu se naší žáci 1. a 2. stupně zúčastnili výtvarné soutěže k akci Chemie na Slezskoostravském hradě. Vytvářeli výtvarné práce na téma "Jak se žije na planetě pokusů" (I. kategorie) získala 1. místo Veronika Zaviatičová a 5. místo Mirka Zaviatičová.  Gratulujeme! Ostatním našim soutěžícím děkujeme za úsilí.

Chemie na hradě 1WChemie na hradě 2WChemie na hradě 3W