Žáci ZŠ Ostrava-Radvanice, Vrchlického 5, p.o. odloučeného pracoviště Trnkovecká 55 v čase předvánočním vytvořili nádherné betlémy, které byly vystaveny na výstavě Slezských betlémů a górnoślaskich szopek. Děti prvního až sedmého ročníku vystřihovaly, vybarvovaly, lepily a zdobily, jak nejlépe uměly, jejích dílka se jim krásně povedla a na výstavě skvěle reprezentovaly naší školu. Výstavu připravila Tělovýchovná jednota Ostrava ve spolupráci s Českým sdružením přátel betlémů a regionální pobočkou Severomoravští betlémáři v prostorách Radnice městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz na náměstí Edvarda Beneše v Ostravě. Inspirativní výstava téměř stovky papírových, textilních, keramických a jiných betlémů vyrobených především dětmi a mladistvými ze slezského území Česka a Polska, doplněnou o výrobky s vánoční tématikou z předškolních, školních či jiných kolektivů byla úžasná. Fotografie naleznete zde.

Vyrábíme Betlém web