19. 12. 2008 paní učitelka Jana Kaniová zorganizovala zájezd do Brna na velkolepou výstavu, která návštěvníkům představuje rekonstrukci Tutanchamonovy  hrobky. Žáci naší školy se vydali na dobrodružný průzkum hrobky ve virtuální společnosti  slavného archeologa Howarda Cartera (1874-1939). Vzácné předměty jsou zde uspořádány přesně tak, jak je Carter objevil v roce 1922.
Vláda mladého egyptského faraona Tutanchamona byla krátká a nevýznamná. O to více nás udivuje, jaké bohatství obsahuje jeho hrob, jehož jedinečnost spočívá v tom, že na rozdíl od ostatních, unikl pozornosti vykradačů v Údolí králů.
Na výstavě mohli naši žáci soutěžit. Odpovídali na otázky, vyhledávali vzácné předměty a popisovali je, zamýšleli se, co je nejvíc oslovilo. Všichni pracovali velmi svědomitě. V lednu byl oznámen vítěz soutěže a byl také odměněn cenou od paní učitelky Kaniové.
Odpolední program nám umožnil krátce nahlédnout do centra předvánočního Brna. S nejznámějšími pamětihodnostmi nás seznámila paní vychovatelka Lenka Laštuvková.