Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy) - bude vydávat škola. Do tohoto režimu se dostanete, pokud potřebujete pečovat o dítě. Podmínkou je, že dítě musí být mladší 13 let a bydlí s vámi v jedné domácnosti nebo jste jeho rodič.

Takový zaměstnanec pak nebude pobírat nemocenskou, ale ošetřovné, a to ve výši 60% svého platu.

Výjimkou jsou případy, kdy je rodič samoživitel. Ten může čerpat ošetřovné až 16 dní, pokud se stará o dítě mladší 16 let, které ještě nedokončilo povinnou školní docházku.

O potvrzení můžete požádat nejlépe elektronicky:

 

Zašlete na e-mail: referent.zsvrchlickeho@seznam.czjméno a příjmení dítěte, třídu a rodné číslo dítěte, škola vyplní část A a elektronicky podepsaný formulář Vám zašleme zpět na e-mail, následně vy vyplníte část B  a tento doklad odevzdáváte zaměstnavateli.

 

Nebo osobně na budově školy Vrchlického 5, Ostrava-Radvanice, a to pouze v nejnutnějších případech po telefonické domluvě na telefon 596232129 nebo e-mailové domluvě přes  e-mail: referent.zsvrchlickeho@seznam.cz.