Vážení rodiče a přátelé,

zdravíme vás z Bezruče. Po cestě autobusem jsme se po obědě vydali na průzkum okolí. Jelikož je tady všude kolem krásně, samý kopec, žádný panelák, netušili jsme, kam dříve vyrazit, a proto jsme prozkoumali blízké okolí hotelu a zjistili jsme, že na nás čekají nečekaná a netušená dobrodružství. Jéjej – a je tu pondělí. Začala škola, vědomosti se hrnuly ze všech stran a odpoledne zase hurá za krásami a vůněmi přírody – někteří stavěli domečky, jiní zkoumali a další jezdili na lopatách z kopce dolů. To to svištělo. V úterý jsme se opět učili, ale ne všichni. 1. skupina vycestovala do svíčkárny UNIPAR, kde zažili neuvěřitelné věci, dozvěděli se, jak se ty krásné voňavé válečky vyrábějí. Sami si také nějaké vyrobili. A pozor - skoro všechny penízky jsou utraceny za tu nádheru vyrobenou s láskou. Ale není vše tak jednotvárné – chodíme i do bazénu, solné jeskyně, tělocvičny. Také se učíme bubnovat – skvělé! I hry, které jsme si přivezli, máme čas hrát, píšeme deník, šifrujeme a vyrábíme. Spíme, a to denně, dle našich tajných přání. Jídla máme dosti, najíme se do sytosti. Všechny zdravíme, a pokud počasí dovolí, zase se Vám ozveme.

Účastníci zájezdu

2. zpráva

Nazdárek všichni!

Opět se Vám hlásíme z Bezruče. Po prvních dnech plných seznamování s terénem jsme se vydali na exkurze a to do Tatry Kopřivnice a Marlenky. Jistě správně tušíte, že v Marlence to bylo skvělé! Dozvěděli jsme se a také viděli, jak se vyrábí všechny jejich dobrůtky a na pásu sledovali výrobu kakaových snaků. Jéé, jak nám tekly sliny! Dozvěděli jsme se také, proč se Marlenka jmenuje Marlenka. Víte proč? ... Ne? Je to jméno majitelovy dcery, která je i na obrázku. Během zajímavého povídání a sledování videa, jsme všichni dostali ochutnávku dobrůtek. A světe nediv se! Vše jsme snědli! To bude plnobřichóza. Samozřejmě jsme utratili spooostu penízků. Pokud se nám to podaři, něco Vám přivezeme. Také v Kopřivnici jsme si to užili! Stálá expozice byla obohacena výstavou o našem nejlepším sportovci Emilu Zátopkovi a jeho ženě Daně Zátopkové. Technické muzeum má ve sbírce převážně automobily značky Tatra a také první automobil v Česku “Prezident”. Celá prohlídka byla doprovázena povídáním ze světa automobilů. 
No a kromě těchto akcí stále bubnujeme, plaveme, šifrujeme, něco vyrábíme a papáme, až se nám některým zakulacují bříška. 
Tak to je vše a snad zase příště!
Účastníci zájezdu
 
3. zpráva
Vážení a milí, máme volnou chvíli na kratičkou zprávu. Jelikož nám nasněžilo, to by teda ale bylo, kdyby nám to nejezdilo. Vzali jsme si lopaty a hurá pryč od chaty. Všude bylo bílo a slunce nám svítilo, byl překrásný den! Animace byla skvělá, hráli jsme si do večera. Hodně jsme se  vyběhali a pak dobře usínali.
V sobotu se uvidíme a kufry spolu vybalíme. 
Vaši milí

 

 Fotky najdete zde.