Na myšlenku udělat něco pro životní prostředí jsme přišli v hodině přírodovědy. Povídali jsme si o nedostatku vody a suchu,o problému s plasty a odpadu vůbec. KAM S NÍM?? - to víme,máme barevné kontejnery, ale najednou tady byla chuť posunout TO dál.
Koukli jsme na internet a našli REMOBIL.
Myšlenka sběru starých nefunkčních mobilů, které se repasují a předávají dál k užitku, děti nadchla. Musím říci,že především žáci V.A,  kteří stáli u zrodu tohoto projektu, byli velmi aktivní a zodpovědní za celou akci ve škole. Všechny přístroje vždy pečlivě prohlédli,zda nemají SIM kartu, ochotně vysvětlovali ostatním, co všechno mohou ještě přinést do boxu a byli tzv. stále po ruce. Sběrný box jsme poslali asi po měsíci naplněný a rozhodně máme v plánu akci zopakovat.

O výsledcích soutěže REMOBIL vás budeme informovat na www.remobil.cz/soutez.html.

mobily