Zprávičky ze ŠVP:

Vážení rodiče, přátelé rodiny, posíláme pozdrav z bílé Vysočiny. Po dlouhé, ale úžasné cestě autobusem jsme se po obědě vydali na průzkum okolí. Jelikož je tu tak nádherně, netušili jsme kam dřív a tak jsme se vydali každý rovnou za svým (vedoucím) nosem. Někteří došli do obce Fryšava, jiní ke Třem studním nebo do okolí Medlovského, krásně promrzlého, rybníku. Novým poznáním pro nás všechny byla mírná "Bílá tma". Skvělý zážitek! To jsme ještě netušili co nás čeká v příštích dnech. V neděli jsme putovali pohádkovým světem, poznávali jsme pohádky podle zvukových ukázek, obrázků, skládali pohádkové puzzle, louskali křížovky, hráli hry, cestovali popletenou pohádkou a odpoledne hurá ven za sluníčkem, které nám stále svítí - má nás rádo! Tento prima den s úsměvem jsme zakončili shlédnutím pohádky "O princezně Solimánské". V pondělí už jsme se učili, abychom nezaháleli a odpoledne jsme se opět vydali do přírody - někteří bobovali, sáňkovali, jezdili na lopatách - to to svištělo. V úterý jsme vyrazili pro změnu autobusem do Nového Města na Moravě na procházku za poznáním a na bazén s mořskou vodou. Paráda! Ani se nám z té vody nechtělo ven. Ale nebojte se! I na ty hry, které jste nám sbalili, máme čas. Po večerech si je hrajem, píšeme deník, šifrujem, vyrábíme a učíme se bubnovat. Kdyby nám tu tak skvěle nevařili a nestarali se o nás, necítili bychom se tak dobře. Je nám tu jako v ráji. Tak se zatím všichni mějte a my se zase brzy ozveme.

Halo, halo. Určitě už chcete vědět jaké máme nové zážitky, že? Tak čtěte a mrkejte. Snad Vám nebude líto, že tu s námi nejste. My se máme stále skvěle, mrzne nám a sněží krásné velké vločky, takže si můžeme užívat zimu plnými doušky. Chodíme na procházky, boby, sáně, stihli jsme i výlet do ZOO v Jihlavě, kde na nás čekala zvířátka. Nejvíce nás zaujaly žirafy, a ani nevíme proč. Když jsme se vrátili, stavěli jsme okolo hotelu stavby a domečky ze sněhu pro zvířátka. Po večerech stále hrajeme hry, šijeme, píšeme deník, soutěžíme, kvízujeme. Zkusili jsme si postavit sněhuláky. Moc nám to nešlo, protože sníh byl dost sypký. Nám to nevadilo jelikož jsme se v něm mohli kutálet! Nejlepším dnem tohoto týdne byla neděle - čekala na nás cesta za hledáním pekelné brány v oblasti zvané "Devět skal", kde nás kousek vyvezl autobus a pak pěšky lesem za dobrodružštvím. Bránu nám pomáhali hledat i čertíci - Kryšpínka a Cotipotom. Cestou jsme plnili úkoly - skládali puzzle, hádali hádanky a hráli týmové hry. Také jsme se naučili zaklínadlo, abychom mohli zavřít pekelnou bránu i s Luciferem, což se nám nakonec podařilo Odměnou nám byl diplom a dort MŇAMKÓZNÍ!! Dnes nás čeká pruhovaná diskotéka, cesta do Nového města na Moravě, kde tentokrát nenavšívíme bazén z technických důvodů a půjdeme do "Arény Vysočina". Snad nám bude počasí přát jako dosud a užijeme si všechno, co nám příroda dovolí, hlavně radovánky ve sněhu. Domů se nám nechce, ale co naplat. Všude dobře, doma nejllíp. Mějte se hezky

Vaši cestovatelé

foto zde

Jídelníček zde.

Tematický plán zde.

Režim dne zde.

Seznam věcí zde.