Od září do června – Na Trnkovci sbíráme víčka pro Aničku

Děti z odloučeného pracoviště Trnkovecká 55, ZŠ Ostrava-Radvanice, sbírají víčka pro Aničku. Foto zde. S touto dobročinnou aktivitou jim pomáhá velký žabák, kterého děti společně vyrobily. Žabákovo velké břicho se rychle plní. Sbíráme nejen víčka od plastových lahví, ale i od káv, aviváží a třeba i plechovky od nápojů. Kdo by se chtěl k nám přidat, zde se dozví více o holčičce, které pomáháme: http://anickajuroskova.cz/index.php/sber-vicek/102-sber-vicek

19.2.2016 – Prvňáci z Trnkovce v knihovně

Prvňáci ze ZŠ Ostrava-Radvanice, Vrchlického 5, přísp org. odloučeného pracoviště Trnkovecká 55 navštívili knihovnu v Ostravě-Radvanicích. Z knihovny se vrátili s větou „Paní učitelko, tam bylo tolik knížek!“. Co teprve, až si vybrané knihy sami přečtou. Někteří z nich totiž již budou mít vlastní čtenářské průkazy. V knihovně to bylo super a už těšíme na další návštěvu. Fotografie zde.

29.2. - 13.3.2016 - Škola v přírodě Horský hotel Jelenovská

Ve škole v přírodě jsme se dopoledne učili odpoledne jsme chodili na procházky do okolí po vyznačených turistických cestách na Hložeckou kapli, do Valašských Klobouků a na hrad Brumov. Večer jsme navštěvovali bazén, tělocvičnu, sledovali filmy a učili se zpívat písně.

Program žáků byl rozdělen do dvou skupin. První skupina třídy PT B, I.D, III.C, IV.C , V.B, VI.C a VIII.B a druhá skupina třídy VI.A , VI.B, VII.A, VIII.A a IX.A. ……Více se dočtete zde.

Fotografie první skupiny žáků odloučeného pracoviště Trnkovecká zde a foto druhé skupiny zde.

15.3.2016 - Asijský den v V. A

Dne 15.3. 2016 proběhl ve třídě projektový den s názvem „Asijský den.“ Jelikož probíráme ve Vlastivědě jednotlivé světadíly, udělali jsme si v rámci výuky den plný změn a nových poznatků. ……. Více o této akci zde. Fotografie z této akce zde.

21.3.2016 – Velikonoční dílny

Žáci II. B a III. C základní školy Ostrava-Radvanice, Vrchlického 5, přísp. org. odloučeného pracoviště Trnkovecká 55 se 21.3. 2016 zúčastnili Velikonočního veselí v KD v Ostravě-Heřmanicích, pořádané SŠ prof. Matějčka a MŠ Požární….. Více o akci zde a fotografie zde.

3.4. – 16.4.2016 Škola v přírodě Hotel Všemina

První dny nám svítilo sluníčko, chodili jsme na vycházky, V.A a IV. A jela na výlet do Zlína a prošli jsme se ke Kapličce. I.A, I.B a PT A se prošli do vesničky Trnava. Někteří si vyrobili indiánské čelenky a jiní si vyrobili vlastní trička. Fotky tříd PT A, IV.A, I.A, I.B a V.A můžete vidět zde. Žáci z  I.C navštívili vesničku Všemina, prošli se po okolí a zaplavali si v bazéně Děti z III.B chodí na procházky, do bazénu a vyšlapali až ke Kapličce. Fotky I.C  a III.B můžete vidět zde.

3.4. – 16.4.2016 Škola v přírodě Hotel Zubříč

Fotografie zde.

15.4.2016 – Jarní projektový den na Trnkovci

V pátek 15. 4. 2016 se celý první stupeň na odloučeném pracovišti Trnkovecká 55, ZŠ O-Radvanice, Vrchlického 5, ponořil do kreativní nálady. Děti již tradičně na několika stanovištích vyráběly dekorativní předměty s jarní tématikou. Odnášely si zápichy a ozdoby například v podobě čápů, zajíců, kohoutů a také ozdobený věnec z březových větviček. Fotografie zde.