Žáci přijati k základnímu vzdělávání ve školním roce 2019/2020

                        

Odloučené pracoviště Havláskova 1, Ostrava - Radvanice

H1/2019, H2/2019, H4/2019, H5/2019, H6/2019, H7/2019, H8/2019, H9/2019, H10/2019, H11/2019

H32/2019 H33/2019, H34/2019, H35/2019, H36/2019, H37/2019, H38/2019, H39/2019

 

Odloučené pracoviště Trnkovecká 55, Ostrava – Radvanice

T1/2019, T2/2019, T3/2019, T4/2019, H3/2019

 

Odloučené pracoviště Bartovická 59, Ostrava – Bartovice

B1/2019, B2/2019, B3/2019, B4/2019, B5/2019, B6/2019, B7/2019, B8/2019, B9/2019, B10/2019,

B11/2019

Zdárně jsme dojeli na hotel, ubytovali se a vyrazili na poznávání okolí. Je tady krásně svítí sluníčko a včera bylo teplo jako na jaře. Kocháme se krásami přírody, chodíme na vycházky do okolí a první stupeň navštívil technické muzeum Tatra v Kopřivnici. Dnes nás čeká animační program a zítra výlet na Pustevny - první stupeň a výlet do Rožnova pod Radhoštěm - druhý stupeň. V neděli se někteří vydali na Lysou horu, byli to žáci šestých a sedmých tříd a také dva žáci čtvtého ročníku z Bartovic, kteří šli se svou paní vychovatelkou a všichni to zdárně zdolali. V pondělí pojedou žáci šestých a sedmých tříd do Kopřinice, osmáci zdolají Lysou horu a první stupeň bude mít animační program. V Kopřivnici jsme naštívili zříceninu hradu Šostýn, dále pak děti druhého stupně jeli na Pustevny a šly na Sedlo Pindula a žáci prvního stupně navštívili výrobnu svíček v Rožnově pod Radhoštěm. Na konci pobytu nás čeká ještě sportovní olympiáda a pak hurá domů.

 

Foto zde.

Vážení rodiče a přátelé,

zdravíme vás z Bezruče. Po cestě autobusem jsme se po obědě vydali na průzkum okolí. Jelikož je tady všude kolem krásně, samý kopec, žádný panelák, netušili jsme, kam dříve vyrazit, a proto jsme prozkoumali blízké okolí hotelu a zjistili jsme, že na nás čekají nečekaná a netušená dobrodružství. Jéjej – a je tu pondělí. Začala škola, vědomosti se hrnuly ze všech stran a odpoledne zase hurá za krásami a vůněmi přírody – někteří stavěli domečky, jiní zkoumali a další jezdili na lopatách z kopce dolů. To to svištělo. V úterý jsme se opět učili, ale ne všichni. 1. skupina vycestovala do svíčkárny UNIPAR, kde zažili neuvěřitelné věci, dozvěděli se, jak se ty krásné voňavé válečky vyrábějí. Sami si také nějaké vyrobili. A pozor - skoro všechny penízky jsou utraceny za tu nádheru vyrobenou s láskou. Ale není vše tak jednotvárné – chodíme i do bazénu, solné jeskyně, tělocvičny. Také se učíme bubnovat – skvělé! I hry, které jsme si přivezli, máme čas hrát, píšeme deník, šifrujeme a vyrábíme. Spíme, a to denně, dle našich tajných přání. Jídla máme dosti, najíme se do sytosti. Všechny zdravíme, a pokud počasí dovolí, zase se Vám ozveme.

Účastníci zájezdu

2. zpráva

Nazdárek všichni!

Opět se Vám hlásíme z Bezruče. Po prvních dnech plných seznamování s terénem jsme se vydali na exkurze a to do Tatry Kopřivnice a Marlenky. Jistě správně tušíte, že v Marlence to bylo skvělé! Dozvěděli jsme se a také viděli, jak se vyrábí všechny jejich dobrůtky a na pásu sledovali výrobu kakaových snaků. Jéé, jak nám tekly sliny! Dozvěděli jsme se také, proč se Marlenka jmenuje Marlenka. Víte proč? ... Ne? Je to jméno majitelovy dcery, která je i na obrázku. Během zajímavého povídání a sledování videa, jsme všichni dostali ochutnávku dobrůtek. A světe nediv se! Vše jsme snědli! To bude plnobřichóza. Samozřejmě jsme utratili spooostu penízků. Pokud se nám to podaři, něco Vám přivezeme. Také v Kopřivnici jsme si to užili! Stálá expozice byla obohacena výstavou o našem nejlepším sportovci Emilu Zátopkovi a jeho ženě Daně Zátopkové. Technické muzeum má ve sbírce převážně automobily značky Tatra a také první automobil v Česku “Prezident”. Celá prohlídka byla doprovázena povídáním ze světa automobilů. 
No a kromě těchto akcí stále bubnujeme, plaveme, šifrujeme, něco vyrábíme a papáme, až se nám některým zakulacují bříška. 
Tak to je vše a snad zase příště!
Účastníci zájezdu
 
3. zpráva
Vážení a milí, máme volnou chvíli na kratičkou zprávu. Jelikož nám nasněžilo, to by teda ale bylo, kdyby nám to nejezdilo. Vzali jsme si lopaty a hurá pryč od chaty. Všude bylo bílo a slunce nám svítilo, byl překrásný den! Animace byla skvělá, hráli jsme si do večera. Hodně jsme se  vyběhali a pak dobře usínali.
V sobotu se uvidíme a kufry spolu vybalíme. 
Vaši milí

 

 Fotky najdete zde.

Školní psycholog

- doba určitá do 31.1.2021

- platová třída 12

- nástup ihned

- požadované vzdělání vysokoškolské obor psychologie

 

Pedagog pro 1. stupeň

- zástup na nemocenskou

- platová třída 12

- nástup ihned

- požadované vzdělání vysokoškolské obor učitelství pro 1. stupeň

 

Pedagog pro 2 stupeň

- platová třída 13

- aprobace Inf + M

- koordinátor ICT

- nástup 1.9.2019

- požadované vzdělání vysokoškolské obor učitelství pro 2. stupeň nejlépe aprobace Inf + M

 

Bližší informace na e-mail zsvrhlickeho@seznam.cz

Na myšlenku udělat něco pro životní prostředí jsme přišli v hodině přírodovědy. Povídali jsme si o nedostatku vody a suchu,o problému s plasty a odpadu vůbec. KAM S NÍM?? - to víme,máme barevné kontejnery, ale najednou tady byla chuť posunout TO dál.
Koukli jsme na internet a našli REMOBIL.
Myšlenka sběru starých nefunkčních mobilů, které se repasují a předávají dál k užitku, děti nadchla. Musím říci,že především žáci V.A,  kteří stáli u zrodu tohoto projektu, byli velmi aktivní a zodpovědní za celou akci ve škole. Všechny přístroje vždy pečlivě prohlédli,zda nemají SIM kartu, ochotně vysvětlovali ostatním, co všechno mohou ještě přinést do boxu a byli tzv. stále po ruce. Sběrný box jsme poslali asi po měsíci naplněný a rozhodně máme v plánu akci zopakovat.

O výsledcích soutěže REMOBIL vás budeme informovat na www.remobil.cz/soutez.html.

 mobily

 

Během třídních schůzek obdrží zákonní zástupci žáků přístupové údaje nutné k registraci do elektronické žákovské knížky. Registraci   lze uskutečnit na stránce:
K postupu registrace je na této stránce průvodce s nápovědou.
Přístupové údaje mohou dostat pouze zákonní zástupci žáka!

Dojeli jsme v pořádku.Sluníčko nám svítí v úterý jsme byli na bazéně. Ve čtvrtek jsmeměli sportovní olympiádu, kde jsm soutěžili a večer dostali sladké odměny. V pátek a v sobotu jsmeputovali na dvět skal a v pondělí jdeme na bazén. Sluničko nám stále svítí a snad bude až do konce pobytu. Zdravíme všechny.

Foto zde.

 

Zápis do přípravné třídy bude probíhat 10.4.2018 od 08:00 hod. do 17:00 hod. v budovách odloučených pracovišť naší školy na ulicích:

- Havláskova 1, Ostrava-Radvanice

- Trnkovecká 55, Ostrava-Radvanice

- Bartovická 59, Ostrava-Bartovice

K zápisu do přípravné třídy se dostaví děti narozenéod 01. 09. 2011 do 31. 08. 2012, které mají doporučený odklad povinné školní docházky a doporučení příslušného školského poradenkého zařízení k vzdělávání v přípravné třídě.

Zákonní zástupci přinesou svůj občanský průkaz, rodný list dítěte a u rozvedených rodičů kopii Rozhodnutí o svěření do péče. O zařazení žáků do přípravné třídy základní školy rozhoduje ředitel školy na žádost zákonného zástupce dítěte na základě písemného doporučení školského poradenského zařízení.

V případě problému s nástupem k zápisu v daném termínu informujte sekretariát školy na telefonním čísle 596 232 129 nebo elektronicky na zsvrchlickeho@seznam.cz.

 

Zprávičky ze ŠVP:

Vážení rodiče, přátelé rodiny, posíláme pozdrav z bílé Vysočiny. Po dlouhé, ale úžasné cestě autobusem jsme se po obědě vydali na průzkum okolí. Jelikož je tu tak nádherně, netušili jsme kam dřív a tak jsme se vydali každý rovnou za svým (vedoucím) nosem. Někteří došli do obce Fryšava, jiní ke Třem studním nebo do okolí Medlovského, krásně promrzlého, rybníku. Novým poznáním pro nás všechny byla mírná "Bílá tma". Skvělý zážitek! To jsme ještě netušili co nás čeká v příštích dnech. V neděli jsme putovali pohádkovým světem, poznávali jsme pohádky podle zvukových ukázek, obrázků, skládali pohádkové puzzle, louskali křížovky, hráli hry, cestovali popletenou pohádkou a odpoledne hurá ven za sluníčkem, které nám stále svítí - má nás rádo! Tento prima den s úsměvem jsme zakončili shlédnutím pohádky "O princezně Solimánské". V pondělí už jsme se učili, abychom nezaháleli a odpoledne jsme se opět vydali do přírody - někteří bobovali, sáňkovali, jezdili na lopatách - to to svištělo. V úterý jsme vyrazili pro změnu autobusem do Nového Města na Moravě na procházku za poznáním a na bazén s mořskou vodou. Paráda! Ani se nám z té vody nechtělo ven. Ale nebojte se! I na ty hry, které jste nám sbalili, máme čas. Po večerech si je hrajem, píšeme deník, šifrujem, vyrábíme a učíme se bubnovat. Kdyby nám tu tak skvěle nevařili a nestarali se o nás, necítili bychom se tak dobře. Je nám tu jako v ráji. Tak se zatím všichni mějte a my se zase brzy ozveme.

Halo, halo. Určitě už chcete vědět jaké máme nové zážitky, že? Tak čtěte a mrkejte. Snad Vám nebude líto, že tu s námi nejste. My se máme stále skvěle, mrzne nám a sněží krásné velké vločky, takže si můžeme užívat zimu plnými doušky. Chodíme na procházky, boby, sáně, stihli jsme i výlet do ZOO v Jihlavě, kde na nás čekala zvířátka. Nejvíce nás zaujaly žirafy, a ani nevíme proč. Když jsme se vrátili, stavěli jsme okolo hotelu stavby a domečky ze sněhu pro zvířátka. Po večerech stále hrajeme hry, šijeme, píšeme deník, soutěžíme, kvízujeme. Zkusili jsme si postavit sněhuláky. Moc nám to nešlo, protože sníh byl dost sypký. Nám to nevadilo jelikož jsme se v něm mohli kutálet! Nejlepším dnem tohoto týdne byla neděle - čekala na nás cesta za hledáním pekelné brány v oblasti zvané "Devět skal", kde nás kousek vyvezl autobus a pak pěšky lesem za dobrodružštvím. Bránu nám pomáhali hledat i čertíci - Kryšpínka a Cotipotom. Cestou jsme plnili úkoly - skládali puzzle, hádali hádanky a hráli týmové hry. Také jsme se naučili zaklínadlo, abychom mohli zavřít pekelnou bránu i s Luciferem, což se nám nakonec podařilo Odměnou nám byl diplom a dort MŇAMKÓZNÍ!! Dnes nás čeká pruhovaná diskotéka, cesta do Nového města na Moravě, kde tentokrát nenavšívíme bazén z technických důvodů a půjdeme do "Arény Vysočina". Snad nám bude počasí přát jako dosud a užijeme si všechno, co nám příroda dovolí, hlavně radovánky ve sněhu. Domů se nám nechce, ale co naplat. Všude dobře, doma nejllíp. Mějte se hezky

Vaši cestovatelé

foto zde

Jídelníček zde.

Tematický plán zde.

Režim dne zde.

Seznam věcí zde.

Zápis do první třídy bude probíhat 10.4.2018 od 08:00 hod. do 17:00 hod. v budovách odloučených pracovišť naší školy na ulicích:

- Havláskova 1, Ostrava-Radvanice

- Trnkovecká 55, Ostrava-Radvanice

- Bartovická 59, Ostrava-Bartovice

K zápisu do 1. třídy se dostaví děti narozené od 01. 09. 2011 do 31. 08. 2012

Zákonní zástupci přinesou svůj občanský průkaz, rodný list dítěte a u rozvedených rodičů kopii Rozhodnutí o svěření do péče.

Zákonný zástupce dítěte může v době zápisu písemně požádat o odložení povinné školní docházky, které musí doložit doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Rozhodnutí o odložení povinné školní docházky vydává ředitelství školy.

V případě problému s nástupem k zápisu v daném termínu informujte sekretariát školy na telefonním čísle 596 232 129 nebo elektronicky na zsvrchlickeho@seznam.cz.